December 4, 2021

SMH

Santa Maria History

Spring 2021 graduates announced | Louisiana Tech University

Louisiana Tech University has announced graduates from its Spring 2021 commencement ceremonies held May 22-23. They are listed below by state, with Louisiana listed first.

Louisiana                                                        

 Abita Springs                                                        

  • Christopher Brian McKay Jr. – Bachelor of Science – Computer Science
  • Kendra Jo Watterson – Master of Education

 Addis                                                                

  • Rocky Alan Smith – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Alexandria                                                           

  • Aaron James Broussard – Bachelor of Arts
  • Cole Walker Campbell – Bachelor of Science
  • Ian J. Carney – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Isabel Sloan Chandler – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design
  • Austin Cole Erwin – Bachelor of Science
  • Jacob Pogue Harvey – Bachelor of Science
  • Rachael Michelle Hay – Bachelor of Science
  • Christina M. Melbert – Bachelor of Arts
  • Molly Ann Murray – Master of Arts
  • Molly A. Parks – Bachelor of Science
  • Abigail L. Peaslee – Bach of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12
  • Suede Owen Taylor – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Amite                                                                

  • Jordyn Maddie Neal – Bachelor of Science

 Arcadia                                                               

  • Summer Nichole Banuelos – Bachelor of Science
  • Julianne C. Brown – Bachelor of Science – Medical Technology
  • Chandler Lee Davidson – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Lillian B. Rojas – Bachelor of Arts
  • Douglas Scott Salvaterra – Master of Education

 Archibald                                                            

  • Jordan L. Ponder – Bachelor of Science – Chemical Engineering

 Athens                                                               

  • Kiana Sanford – Bachelor of Science                              

 Baker                                                                

  • Jakob Zachary Mier – Master of Architecture

 Ball                                                                 

  • Kayleigh Ann Glorioso – Bachelor of Science
  • Kurt Ashton Glorioso – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Tara Maria McVay – Bachelor of Arts
  • Sydney Charlize Tharp – Bachelor of Science

 Bastrop                                                              

  • Kevin Alexander Doyon – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Avery-grace Donn Files – Bachelor of Arts        
  • Chandler Harrison Goings – Bachelor of Science – Nanosystems Engineering
  • Matthew R. Smart – Bachelor of Arts

 Baton Rouge                                                          

  • Emily Lou Allbright – Master of Accountancy
  • Grant H. Anderson – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Keil Wilhelm Bauer – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Justin M. Berthelot – Bachelor of Science – Cyber Engineering            
  • Hanna Nicole Blanchard – Master of Science – Engineering
  • Elise Anne Bordlee – Bachelor of Arts
  • Noah F. Broussard – Bachelor of Science – Computer Science
  • Caitlin M. Courtright – Bachelor of Science
  • Joanna Louise Crifasi – Master of Arts
  • Russell Lynn Daniels – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Marci C. Dupre – Bachelor of Arts                        
  • Matthew Hunter Eldridge – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Jonathan T. Emas – Bachelor of Science
  • Clark E. Foster – Bachelor of Science – Computer Science
  • Patrick W. Hart – Bachelor of Science
  • Caroline Grace Harvey – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Elzin Jeremiah Hitchens Jr. – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Stevie B. Iseral – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Lewis Meyers Johnson – Bachelor of Science – Computer Science
  • Carrie Nicole Kinard – Bachelor of Science
  • Michael Paul Krzystowczyk – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Eleanor Elizabeth Meek – Bachelor of Science
  • Dylan Paul Miller – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Nicholas Robert Mueller – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Mark A. Patterson Jr. – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Jarrad Dejuan Pitcher – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Sierra Mekeli Sanders – Bachelor of Science
  • Ethan Daniel Scherrer – Bachelor of Arts     
  • Andrew Ryan Schoonmaker – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Taylor R. Shaw – Bachelor of Science
  • Benjamin Dale Steib – Bachelor of Science – Industrial Engineering
  • Christopher M. Thibodaux – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • John Austin Tuminello – Bachelor of Science
  • Mary R. Vanhaverbeke – Bachelor of Arts

 Belle Chasse                                                         

  • Kayla A. Babin – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Chad Taylor Bealer – Bachelor of Science – Computer Science

 Benton                                                                

  • Erin Grace Akers – Doctor of Audiology
  • Kendall Brooke Berney – Associate of Science – Nursing
  • Makayla Renee Burney – Bachelor of Arts
  • Mason B. Cox – Bachelor of Science
  • Grace Ainslee Gardner – Bachelor of Science – Medical Technology
  • Patti Jo Hasten – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Kevin Wesley Jemelka – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Devon A. Knudsen – Bachelor of Science – Computer Science
  • Emily Elizabeth Roden – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3
  • Anna C. Russo – Associate of Science – Nursing
  • Colton W. Sessions – Bachelor of Arts
  • Michelle Faye Singleton – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Courtney Lynn Wessels – Bachelor of Science – Industrial Engineering

 Bernice                                                               

  • Cameron Nicole Brown – Associate of Science – Nursing
  • Shelby L. Flowers – Master of Arts
  • Alicia Dawn Kimbell – Master of Arts Counseling And Guidance
  • Quin McDonald – Master of Science
  • Lyndsay Marie Nutt – Bachelor of Arts

 Bethany                                                              

  • Sydnie Yvonne Ezell – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12

 Bossier                                                              

  • Lance T. Allison – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Deveal Steveson Granville – Bachelor of Science
  • Ashlyn Nicole Hanna – Bachelor of Arts
  • Julia M. Lemoine – Master of Accountancy

 Bossier City                                                         

  • Katelyn Marie Alford – Master of Arts
  • Carol K. Andersen – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Victor A. Banda – Bachelor of Science
  • Zackary Alfred Benson – Bachelor of Science           
  • Mickayla Marie Blue – Master of Arts
  • Guy Isaac Bretches – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Mathew J. Burke – Bachelor of Science
  • Courtland Lamar Carey – Bachelor of Fine Arts – Studio
  • Andre Pierre Caver II – Bachelor of Science – Computer Science
  • Bradley E. Clift – Associate of Science – Nursing
  • Kaya Delenn Evans – Bachelor of Science
  • Sarah Marie Evans – Bachelor of Science
  • Lauren S. Fluegge – Bachelor of Science
  • Corey Dean Fyfe – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Daniel T. Goss – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Lindsay M. Holmes – Master of Accountancy
  • Snow Tuyet Huynh – Bachelor of Science
  • John Edward Jacobs – Bachelor of Arts
  • Cody Tyler Johnson – Bachelor of Science – Computer Science
  • Rodjerick T. Larry – Master of Science – Engineering and Technology Management
  • Ryan M. Lawhorne – Bachelor of Science
  • Machela D. Leonard – Bachelor of Science
  • Breyton Thomas Mastronuzzi – Bachelor of Arts
  • Trinity Elise McCord – Bachelor of Arts
  • Tyler James McLane – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Hailey Elise Neuman – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design
  • Sheila Friday Phipps – Master of Education
  • Ross E. Piraino – Bachelor of Science – Computer Science
  • Caroline Elyse Quinlan – Bachelor of Science                      
  • Christopher D. Ruff – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Andrew Scott Rushing II – Bachelor of Science
  • Vincent Robert Sedminik Jr. – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Miranda Sharp – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Savannah Katherine Simons – Bachelor of Science
  • Bryan Lee Sith – Bachelor of Science
  • Julianna Nicole Stewart – Bachelor of Arts         
  • Mary E. Watts – Bachelor of Science
  • Ambreshia Wells – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Grace Ruth Williams – Master of Science

 Bourg                                                                 

  • Dylan R. Authement – Bachelor of Science – Forestry

 Boyce                                                                

  • Juliette Elizabeth Rachal – Bachelor of Science
  • Kassady Elizabeth Ryder – Bachelor of Science
  • Ashley Ann Welch – Bachelor of Arts

 Bryceland                                                            

  • Kasey Loe Salvaterra – Master of Education                   

 Bush                                                                 

  • Matthew Pierre Sturm – Bachelor of Science

 Calhoun                                                              

  • Alyssa R. Deason – Associate of Science – Nursing
  • Reaghan N. Doiron – Bachelor of Arts
  • Abram Cade Edwards – Bachelor of Science
  • Tiffany Ashtyn Farrell-dodson – Associate of Science – Nursing
  • Hannah M. Freeman – Bachelor of Science
  • Kaitlyn Jackson Hall – Master of Arts Counseling And Guidance
  • Heather Nicole Harris – Master of Education
  • Luke Michael Honeycutt – Bachelor of Science
  • David Jeremiah Horne – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Kira C. Jordan – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5
  • Micah Sidney Little – Associate of Science – Nursing
  • Hannah Nicole Manuel – Bachelor of Science
  • Alice Anne Victory – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Mark Stephen Yates – Bachelor of Science

 Chestnut                                                             

  • Kelsey Denise Shoemaker – Bachelor of Science

 Choudrant                                                             

  • Heather Louise Brackin – Bachelor of Arts
  • Suanne Hammons – Master of Accountancy
  • Ashtyn Claire Harrell – Bachelor of Arts
  • Tanner Blaine Norred – Bachelor of Arts

 Clayton                                                              

  • Haley Ray Sharp – Bachelor of Science

 Clinton                                                              

  • John W. Higginbotham – Bachelor of Science

 Collinston                                                           

  • Holly Nicolle Ringle – Bachelor of Science

 Columbia                                                             

  • Railey Kay Ellerbe – Bachelor of Science
  • Phillip R. Lamartiniere – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Hunter Forrest Strickland – Bachelor of Science

 Coushatta                                                            

  • Cole Makhi Bedgood – Bachelor of Science

 Covington                                                            

  • Andrew Scott Biggers – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Christopher Michael Bouton – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Emily Cade Boylan – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Calie E. Cambre – Bachelor of Science – Medical Technology
  • Lucas Ayre Hebert – Associate of Science – Nursing
  • Andrew C. Maurice – Bachelor of Science – Computer Science       
  • Alex J. Paille – Bachelor of Science
  • Ryan Thomas Parker – Graduate Certificate
  • Caroline Helen Rinderle – Master of Science
  • Logan S. Rogers – Bachelor of Science                               
  • James Conrad Sencial – Bachelor of Science

 Denham Spring                                                        

  • Carly I. Bunch – Master of Arts

 Denham Springs                                                       

  • Nicholas J. Lipscomb – Bachelor of Science – Industrial Engineering
  • Lauren Ashley Marchand – Bachelor of Arts
  • Jonah Neal Thomason – Bachelor of Arts
  • Anna Marie Wolf – Bachelor of Science – Cyber Engineering

 Dequincy                                                             

  • Jonathan Kyle Griffen – Master of Business Administration          
  • Savannah Grayce Stebbins – Bachelor of Arts

 Deridder                                                             

  • Michael W. Magee – Bachelor of Science
  • John P. Pickering – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Christopher David Yanko – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Destrehan                                                            

  • Carla Michelle Beck – Bachelor of Science

 Deville                                                              

  • Christopher Gary Fuselier – Bachelor of Science
  • Shianne Dakota Paul – Bachelor of Arts
  • Briana Hailey Stokes – Bachelor of Arts                      

 Downsville                                                           

  • Zoe S. Collum – Master of Architecture
  • Cash O. Littlefield – Master of Education
  • Morgan Paige Whitehead – Bachelor of Science
  • Ronni Peyton Wolfe – Associate of Science – Nursing

 Doyline                                                              

  • Bridget Aryn Morris – Bachelor of Science

 Dry Creek                                                            

  • James Adriel Bailey – Bachelor of Science

 Dry Prong                                                            

  • Rebecca A. Young – Bachelor of Interior Design

 Dubach                                                               

  • Hope E. Colvin – Bachelor of Arts                            
  • Hunter J. Freeman – Bachelor of Science – Forestry
  • Allison T. Lowery – Bachelor of Science
  • Eva Danielle Martin – Bachelor of Science
  • Ka’lee Marie Richardson – Bachelor of Science
  • Carley Strickland – Bachelor of Science
  • Destiny Elania Thompson – Bachelor of Arts
  • Sarah Elizabeth Truett – Bachelor of Science        
  • Kimberly Lanigan Tumey – Associate of Science – Nursing
  • Dylan Machal White – Bachelor of Science
  • Sarah Elisabeth White – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5

 Dubberly                                                             

  • Tyler B. Perryman – Bachelor of Science

 Elmer                                                                

  • Timothy Weston Thibodeaux – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Eros                                                                 

  • Hunter Landon Bennett – Bachelor of Science
  • Kaitlyn Danielle Eads – Bachelor of Science
  • Gloria Ann Prestridge – Bachelor of Arts
  • Samantha R. Weems – Bachelor of Arts

 Ethel                                                                

  • Jordan Jaquan Johnson – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Farmerville                                                          

  • Benjamin Avery Armstrong – Bachelor of Science – Forestry
  • Kathryn L. Craighead – Associate of Science – Nursing
  • Kaitlynn Eliane Ezell – Bachelor of Arts
  • Allison Elise Roan – Bachelor of Science
  • Mary Elizabeth Terral – Bachelor of Science

 Ferriday                                                              

  • Triana Ro’shae Wilson – Bachelor of Science

 Folsom                                                               

  • Jonas Harold Kety – Bachelor of Science – Computer Science
  • Mackenzi Alexandra Morgan – Bachelor of Science
  • Joseph D. Paradela – Bachelor of Science                            

 Franklinton                                                          

  • Nathan Patrick Ackerman – Master of Architecture

 Gonzales                                                             

  • Corey Neil Evans Jr. – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Remington Mckay Hayes – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Mackenzie Elizabet Westmoreland – Master of Accountancy

 Grambling                                                             

  • Olveny Nicole Jacko – Master of Arts
  • Lauren Washington – Bachelor of Arts

 Grayson                                                              

  • Makayla Lynn Dunn – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3

 Greenwell Springs                                                    

  • Bethany L. Kemp – Bachelor of Science

 Greenwood                                                             

  • Brayden Cole Davis – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Hahnville                                                            

  • Logan Patrick McDonough – Bachelor of Science

 Hammond                                                               

  • Adrian Mark Eugene II – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Harahan                                                              

  • Christie Morgan Cutrer – Master of Arts       

 Harvey                                                               

  • Bradley William Brown – Bachelor of Science – Forestry

 Haughton                                                             

  • Hunter J. Allen – Master of Business Administration
  • Valerie Amber Bass – Bachelor of Arts
  • Nicolas A. Broadway – Bachelor of Science
  • Natalie F. Cockrell – Bachelor of Arts
  • Luke Austin Daye – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Jordan Alexandria Digilormo – Bachelor of Arts
  • Madelyn A. Elliott – Bachelor of Science
  • William Marcus Francis – Bachelor of Science – Computer Science
  • Alyson Brooke Green – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Morgan Elizabeth Griffin – Bachelor of Arts
  • Jatavion Jermaine Jackson – Bachelor of Arts
  • Kade Michael Madden – Bachelor of Science
  • Kaleigh Marie Madden – Bachelor of Arts
  • Meagan E. McMillian – Bachelor of Arts
  • Christian Milton – Bachelor of Science
  • Ainsley Donise Osbon – Associate of Science – Nursing
  • Hailey Hutchison Rentz – Master of Science
  • Sarah Elizabeth Sewell – Bachelor of Arts
  • Emily Tinsley Sharp – Associate of Science – Nursing
  • Kendle Jean Shipp – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Jacob Alexander Tadlock – Master of Accountancy
  • Shannon Elizabeth Toddy – Associate of Science – Nursing
  • Lauren Elizabeth Tompkins – Associate of Science – Nursing
  • Lauren Grace Walton – Associate of General Studies

 Haynesville                                                          

  • Scott M. Pratt – Bachelor of Science – Forestry
  • Donovan J. Turner – Bachelor of Arts

 Heflin                                                               

  • Madison Briley Couch – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3
  • Brittain William Thompson – Bachelor of Science – Forestry

 Hineston                                                             

  • Lacie R. Melder – Bachelor of Science

 Holden                                                                

  • Katelyn Elizabeth Carriker – Bachelor of Science
  • Brooks Taylor Courtney – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Homer                                                                 

  • Casey Dakota Chandler – Bachelor of Science
  • Tiera Shana Harris – Master of Arts
  • Kerra Roshun Howard – Bachelor of Science
  • Cody Aaron Long – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Kimberly Elizabeth Ware – Bachelor of Science

 Houma                                                                

  • Brennan T. Adams – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Reed C. Arceneaux – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Wesley Joseph Cagle – Master of Architecture
  • Jeffery Peter Deroche – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Grant Michael Ledet – Master of Science Engineering
  • Jordan Paul Porche – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Fernando Javier Urbina urraco – Graduate Certificate       

 Jackson                                                              

  • Ashlynn Ronea Taylor – Bachelor of Science

 Jena                                                                 

  • Braden Floyd – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • David L. Jones III – Bachelor of Arts
  • Taylor Madison Linke – Bachelor of Science – Forestry
  • Dakota Scott – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Jennings                                                             

  • Brynn Claire Granger – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management
  • Jacob Marvin Lyons – Bachelor of Science

 Jonesboro                                                             

  • Madison P. Brown – Bachelor of Science
  • Brooke Elizabeth Collinsworth – Bachelor of Science – Early/Elementary Education
  • Kallie E. Davis – Bachelor of Arts
  • Estevan Diego Garcia – Bachelor of Arts
  • Victoria A. Howard – Bachelor of Arts
  • Emily S. McBride – Bachelor of Science
  • Rodney Wayne Peel – Bachelor of Science
  • Karen Whitlock Roller – Associate of Science – Nursing

 Jonesville                                                           

  • Carol A. Fairbanks – Associate of General Studies
  • Todd Mckay Wilson – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Keithville                                                           

  • Hannah Cheyenne Bouillon – Bachelor of Fine Arts Studio
  • Stephen Timothy Gordon II – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Gracie Ann Hawkins – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3
  • Abigail Brooke Parish – Bachelor of Science
  • Chandler Reed Russell – Bachelor of Arts

 Kenner                                                               

  • Donna Killian Blady – Master of Health Informatics
  • Kyle Jeffrey Marcon – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Kentwood                                                             

  • Austin Cole Ballow – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Lacombe                                                              

  • Killian Rowe Conger – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Lafayette                                                            

  • Ashley Nicole Angelle – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management
  • Dorian Jake Beebe – Master of Science Engineering
  • Jacob Ryan Blanchard – Bachelor of Science
  • Samuel James Campbell – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Jenna B. Daneshfar – Master of Architecture
  • Ashley Ann Dronet – Doctor of Audiology
  • Katie Elizabeth McKenzie – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Taylor A. Myers – Bachelor of Science
  • Tommy L. Nguyen – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Hyder Travis Spence – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Lake Charles                                                         

  • Ellen Veree Clements – Bachelor of Science
  • Bailey Elise Fuselier – Bachelor of Arts
  • Rachel Kristine Honeycutt – Bachelor of Science
  • Madeline Grace Lechtenberg – Bachelor of Science
  • Noah John Phenice – Bachelor of Science – Industrial Engineering
  • Alec Christopher Reddoch – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Jack Martin Shanks – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Vance J. Stewart – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Madeline Kristine Stine – Bachelor of Arts
  • Reginald Cole Thomas – Bachelor of Science – Computer Science
  • Rhea Lanae’ Thompson – Bachelor of Science
  • Isaiah Kenneth Turner – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • James Anthony Vanchiere – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Heather Marie Vogel – Bachelor of Science
  • Promyse Lynae Ward – Bachelor of Science – Computer Science

 Lake Providence                                                      

  • Jensen Taylor Howard – Master of Arts

 Lakeland                                                             

  • Kellie Mounger – Master of Business Administration

 Laplace                                                              

  • Garrett Paul Anders – Bachelor of Science – Civil Engineering

 Lecompte                                                             

  • Elizabeth Julia Booth – Associate of Science – Nursing
  • Jordan James Kelly – Master of Science Engineering And Technology Management
  • Frank T. Palermo – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Leesville                                                            

  • Nickolas G. Alphonso – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Madison D. Haymon – Bachelor of Arts                         
  • Sydney Renae Haymon – Bachelor of Arts

 Loranger                                                             

  • Mark T. Lowe – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Luling                                                                

  • Madeleine G. Dufrene – Bachelor of Science – Health Informatics & Info Management
  • Kyle A. Rousselle – Bachelor of Science – Computer Science

 Mandeville                                                            

  • Dylan Alexander Autin – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12
  • Zachary Joseph Cloutet – Bachelor of Science – Computer Science
  • Jonathan Stalter Coe – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Reese O. Cristadoro – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Elizabeth M. Denham – Bachelor of Science
  • Stephanie Pearl Niemiec – Bachelor of Science – Computer Science
  • Colin Joseph Reilly – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Jordan D. Serna – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Thomas James Williams – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Mangham                                                               

  • Kelsey Lynn Hodge – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Many                                                                 

  • Hannah Naomi Fulton – Master of Fine Arts
  • Jordan Mccall Lane – Bachelor of Science
  • Britney Mattea Smallwood – Bachelor of Science

 Marksville                                                           

  • Alayna Christine Paul – Bachelor of Arts

 Marrero                                                              

  • Daja D. Brown – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Tram Quynh Doan – Bachelor of Science – Computer Science
  • Scott M. Hotard – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Maurice                                                              

  • Bethany C. Perez – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Merryville                                                            

  • Collin Ryan Corbett – Bachelor of Arts

 Metairie                                                             

  • Marco Antonio Flores – Bachelor of Science – Computer Science
  • Adrianna Leigh Wilbert – Master of Architecture

 Minden                                                               

  • Jacie Danielle Brent – Bachelor of Arts
  • Lydia Abigail Butts – Bachelor of Science
  • Leslie Helen Davis – Master of Architecture
  • Molly Wilson Griffith – Master of Arts
  • Luke Robert Lechner – Bachelor of Arts
  • Alexis Chatoria Sneed – Master of Arts In Teaching

 Monroe                                                               

  • Hannah G. Altick – Master of Arts
  • Jamar Caldwell Anderson – Bachelor of Science                 
  • Jamie Lea Arrington – Master of Arts Counseling And Guidance
  • Onyadeeka Christian Bailey – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Carolyn Ruth Bass – Master of Education
  • Brooklyn Sierra Black – Associate of Science – Nursing
  • Alexander M. Brodtman – Bachelor of Science – Industrial Engineering
  • Antoniqueia D. Brown – Bachelor of Arts
  • Morgan Ivana Chirinos – Bachelor of Science
  • Kyra Danae Clark – Bachelor of Science
  • Connor Luke Costello – Bachelor of Science
  • Bianca Breanna Crowe – Bachelor of Science
  • Jonathan E. Davis – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Spencer Glenn Davis – Bachelor of Science
  • James Cole Dewitt – Master of Science Engineering
  • Lydia Rose Dozier – Bachelor of Science
  • Sarah Catherine Dugan – Bachelor of Science – Medical Technology
  • Darrell Wayne Durousseaux Jr. – Bachelor of Science – Computer Science
  • Caroline Sarah Florsheim – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design
  • Michael Vincent Forte – Bachelor of Science
  • Jennifer Kerr Hackler – Master of Education
  • Andrew Pierce Harbor – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Isabella Grace Harper – Bachelor of Arts
  • Kenan T. Jackson – Bachelor of Science
  • Landon Wade Jackson – Bachelor of Science – Computer Science
  • Connor Lane Jones – Bachelor of Science  
  • Robert D. Kemp – Bachelor of Science
  • Victoria Danae King – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management
  • Carley Anne Kiper – Associate of Science – Nursing
  • Ashton Hope Lowery – Bachelor of Science
  • Brett Taylor McManus – Bachelor of Arts
  • Madison Nichole Morris – Master of Arts
  • Jason Eric Myles – Bachelor of Science – Computer Science   
  • Jack Wilfrid North – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Kaylee Madison Pace – Bachelor of Arts
  • Gabrielle Alyse Parent – Bachelor of Science
  • Jerome Reginald Reed Jr. – Bachelor of Science – Computer Science
  • Sara Danica Sapp – Bachelor of Science
  • Sarah Ann Snyder – Associate of Science – Nursing
  • Caleb Jackson Thomas – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Sean Andrew Tilmon – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Suparna Vengakkad – Master of Science Computer Science
  • Allyson K. Waldrop – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5
  • Ta’mya E. Williams – Bachelor of Science
  • William Edmund Willson – Bachelor of Science
  • Scott Edward Young – Bachelor of Science – Cyber Engineering

 Montz                                                                 

  • Cole Anthony Perilloux – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Mooringsport                                                         

  • Heather Nicole Robertson – Bachelor of Science

 Napoleonville                                                        

  • Travis James Daigle II – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Grant Thomas Mabile – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Natchitoches                                                         

  • Ryan A. Cunningham – Master of Accountancy
  • Elizabeth Kate Devargas – Bachelor of Arts
  • Kate Elizabeth Dickson – Bachelor of Science – Forestry
  • Sarah Catherine Gilmore – Bachelor of Arts
  • Lawrence L. Irchirl Jr. – Bachelor of Science
  • Taznama Muhammad Islam – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Hannah E. Metoyer – Bachelor of Science
  • Madelyn O. Peluso – Bachelor of Science
  • Carli Brianne Raupp – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Anna Catherine Robertson – Bachelor of Arts  
  • Joseph Adam Straub – Doctor of Philosophy
  • Linda Jourdain Strauss – Master of Science – Engineering and Technology Management

 New Iberia                                                           

  • Bryce Anthony Bonin – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Shelby Claire Gary – Bachelor of Science
  • Jon Michael Judice – Bachelor of Arts
  • Emily M. Rosamond – Bachelor of Arts   

 New Orleans                                                          

  • Evan Anthony – Master of Arts – Counseling and Guidance
  • Larry K. Bridgewater – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Myles Stephan Landry – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 New Roads                                                            

  • Willie Floyd Baker – Bachelor of Arts          

 Oak Grove                                                            

  • Joshua T. Beard – Bachelor of Science – Forestry
  • Baylie Anne Bruce – Bachelor of Science
  • William T. Davis – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Erin J. Eubanks – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Tucker Dosher Hibbard – Bachelor of Science
  • Naja M. Mayers – Bachelor of Science

 Oak Ridge                                                            

  • Marley Kate Johnston – Bachelor of Science

 Oakridge                                                             

  • Turner A. Bridges – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Olla                                                                 

  • Leeann Jones – Associate of Science – Nursing
  • Colby B. McGuffee – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • David Joshua Rusk – Bachelor of Arts
  • Matthew N. Talley – Bachelor of Science – Forestry
  • Rita Jeanell Tullos – Associate of Science – Nursing

 Paulina                                                               

  • Peyton Christian Braun – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Pearl River                                                          

  • Elizabeth Anne Doll – Bachelor of Science
  • Megan Suzanne Ward – Bachelor of Science

 Pierre Part                                                          

  • Devin McPherson – Bachelor of Science

 Pineville                                                             

  • Aliyah Temar Ballott – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Davin Grady Barron – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Sydney L. Bates – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3
  • Brandon Kyle Bolen – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Josie Marie Carmouche – Bachelor of Science
  • Brittany Lane Emery – Bachelor of Science
  • Katie Anne Franks – Bachelor of Science
  • William Frederick Hilburn – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Setheara L. Ith – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Kristin Danielle Jett – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5
  • Sarah Nicole Lafleur – Bachelor of Science
  • David Christopher Love – Bachelor of Science – Computer Science
  • Kailyn Grace Miller – Master of Accountancy
  • Daniel Lloyd Munger – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Anna Gwen Parker – Master of Arts
  • Rachel Marie Philpot – Bachelor of Fine Arts – Studio
  • Caleb Tyler Ransbottom – Bachelor of Science
  • Christopher Stephan Rice – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Rebecca Annette Speed – Associate of Science – Nursing
  • Gabrielle N. Thompson – Bachelor of Science   
  • Sara Elizabeth Wheelis – Bachelor of Arts

 Pioneer                                                              

  • John Jacob Barthol – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Wallace Dean Mills – Bachelor of Science – Civil Engineering

 Pitkin                                                               

  • Kaleb Crysel – Bachelor of Science – Computer Science
  • Sarah Jessica-leeann Salpietra – Bachelor of Science                

 Plaquemine                                                           

  • Abraham Nunez Delfin – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Courtney Janee’ Pania – Bachelor of Science

 Pollock                                                               

  • Mallori Shyanne Lacour – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Hunter Steven Mucha – Bachelor of Arts
  • Michelle Crystal Swor – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design

 Ponchatoula                                                          

  • Jebadiah Ray Kraft – Master of Science Engineering And Technology Management

 Prairieville                                                         

  • Blythe Marian Babin – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Nathan Kip Chopin – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Destiny R. Lee – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Terrence Austin Lymon – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Danai Monique Metoyer – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Princeton                                                            

  • Kelsey Brewer – Bachelor of Science
  • Braden Douglas Ison – Bachelor of Science

 Provencal                                                            

  • Preston Michael Tibbett – Bachelor of Science

 Quitman                                                              

  • Cassidy Leann Alexander – Bachelor of Science
  • Brittany J. Trull – Bachelor of Science

 Ragley                                                               

  • Joseph A. Hennigan – Bachelor of Science

 Rayne                                                                

  • Madison Claire Gray – Bachelor of Science                     
  • Elizabeth Anne Kibodeaux – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Rayville                                                             

  • Ross Danna – Bachelor of Science
  • Madison C. Frith – Bachelor of Arts
  • Jaylen C. Giesbrecht – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Kentara Violet Holmes – Bachelor of Arts
  • Brittany Iriel James – Bachelor of Science              
  • Christian Faith Spencer – Bachelor of Arts

 River Ridge                                                          

  • Christopher Ross Broome – Bachelor of Science

 Rosedale                                                              

  • Matt Joseph Leleux – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Ruston                                                               

  • Hayden Garrett Aldridge – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Austin Lane Alexander – Bachelor of Science
  • Abdulkarim Abdulaziz Alghumayz – Master of Science Computer Science
  • Abdulah Abdulaziz Alzayer – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Rija F. Andriamboavonjy – Bachelor of Science
  • Ricardo Alberto Aranaga – Bachelor of Science – Computer Science
  • Tetchi Ange Assamoi – Bachelor of Science – Computer Science      
  • Kaitlyn Paige Babineaux – Master of Arts Counseling And Guidance
  • Noura Mostapha Bader – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Nathaniel Batiste – Bachelor of Arts
  • Nina Run Bergsdottir – Bachelor of Arts
  • Molly Nicole Bertrand – Bachelor of Arts
  • Rachel E. Bertrand – Bachelor of Science
  • Sai Nethra Betgeri – Master of Science Computer Science
  • James David Black – Bachelor of Science
  • Blasien Fletcher Bond – Bachelor of Science
  • Stetson Ray Bosecker – Master of Science Computer Science
  • Royale R. Bougere – Bachelor of Science
  • Jacob Cole Boyt – Bachelor of Science
  • Jacob Anthony Broussard – Bachelor of Fine Arts – Studio
  • Alaina Adaisia Brown – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Garrison D. Bundy – Bachelor of Science
  • Alivia Lauren Burke – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design
  • Quang Nguyen Cao – Bachelor of Science
  • Adam Lee Carlisle – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Sarah E. Carmouche – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Jenna Lee Carrier – Bachelor of Arts
  • Edward E. Chappell – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Amanda Clark – Master of Science
  • Joshua Chase Colvin – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Anna Claire Cook – Bachelor of Arts
  • Nathanael J. Cook – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Olivia Dalton Copeland – Bachelor of Arts
  • Beverly Coronel postigo – Bachelor of Science – Computer Science
  • Klesha Rosa Darroux – Bachelor of Arts           
  • Reid Andrews Davis – Bachelor of Science
  • Bradley L. Dearing – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Julianna Edith Demaree – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Sumnima Dhami – Bachelor of Science
  • Jamahd Jontez Dias – Bachelor of Science
  • Esther Dokmakang akodmo – Master of Business Administration
  • Brittany Chanel Dunn – Bachelor of Arts
  • Ethan Taylor Dupree – Bachelor of Science
  • Andrew S. Ebeyer – Bachelor of Arts
  • Emily Marie Erickson – Master of Education
  • Ciara Cherron Felton – Bachelor of Arts
  • Benjamin Neil Finch – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Willem G. Flowers – Bachelor of Arts
  • Lauren N. Fogg – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Cecile Jennings Foster – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design
  • Kerry Orlando Fuselier Jr. – Bachelor of Science
  • Caden Michael Gibson – Bachelor of Arts
  • Mallory Dawn Ginn – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3
  • Kara Goff – Bachelor of Arts
  • Mandi Elizabeth Gresham – Associate of Science – Nursing
  • Allissa Taylor Gros – Bachelor of Science
  • Devin C. Gros – Bachelor of Science
  • Raizel Guinto – Bachelor of Science
  • Leah Christine Gurie – Bachelor of Interior Design
  • Joseph Alexander Ham – Bachelor of Arts
  • Brandon S. Hearn – Associate of Science – Nursing
  • Nathan Henry Hegab – Bachelor of Science – Computer Science
  • Breanna Haley Hernandez – Bachelor of Arts
  • Joseph Norman Hogg – Bachelor of Science – Forestry
  • Brody Garrett Holloway – Bachelor of Science
  • Ashley Nicole Hughes – Bachelor of Science
  • Hunter Craig Hull – Bachelor of Science                    
  • Onyekachi Chinelo Idigo – Master of Science
  • Prabal Jaki banjar – Bachelor of Science
  • Brittney M. Jeansonne – Bachelor of Arts
  • John Mason Jinks – Bachelor of Arts
  • John Jaydan Juneau – Bachelor of Science
  • Digba Cedric Katchia – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Anna Claire Kelley – Graduate Certificate
  • Jonathan Kelly – Master of Arts In Teaching
  • Narendra Kumar – Doctor of Philosophy
  • Dinesha Malky Kuruppuarachchi – Doctor of Philosophy   
  • Rupert Troy Lange – Bachelor of Science
  • William Thomas Lee – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Yu-shan Lin – Doctor of Philosophy
  • Hao Liu – Master of Science Computer Science
  • Katelyn Marie Mall – Bachelor of Science
  • Jared S. Marcantel – Bachelor of Science
  • Kip Riley Maronge – Bachelor of Science
  • Logan A. Maville – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Logan Christopher McCarthy – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Molly Schermerhorn McCormick – Bachelor of Arts
  • Abu Shama Miraz – Doctor of Philosophy
  • Morgan Elizabeth Nall – Master of Science – Molecular Science and Nanotechnology
  • Prashant Neupane – Bachelor of Science
  • Phu Nguyen – Bachelor of Science      
  • Rachel Lynn Niemirowski – Master of Arts
  • Angela Christina Nier – Bachelor of Science
  • Antoinette F. Nieves – Master of Arts Counseling And Guidance
  • Summer Rayne Nimmers – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12
  • Isabel Carmen-Elizabeth Oakley – Bachelor of Science
  • Sankalp Ogale – Master of Science – Molecular Science and Nanotechnology
  • Thankgod Eromosele Okosodo – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Matthew Pagan – Bachelor of Science
  • Taylor Grace Parette – Bachelor of Science
  • Ethan Johnye Parks – Bachelor of Science – Mechanical Engineering    
  • Abby Patterson – Bachelor of Arts
  • Haylea Lain Patterson – Bachelor of Science
  • Jonathan Tyler Peacock – Bachelor of Science
  • Anna Claire Peel – Bachelor of Science                            
  • Mary Katherine Pierot – Bachelor of Science
  • Austin Douglas Pike – Bachelor of Science – Forestry
  • Neela Prajapati – Doctor of Philosophy
  • Mia Prostran – Bachelor of Arts
  • Nadun Waranga Pullaperuma – Master of Science – Engineering and Technology Management
  • Lauren Elizabeth Rasmussen – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12    
  • Stephanie L. Risner – Master of Health Informatics
  • Laura Elizabeth Ritter – Master of Arts
  • Hunter Morris Rowe – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Mary M’lee Russell – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Motoki Sakurai – Master of Science
  • Probin Bikram Shahi – Bachelor of Science
  • Darla Elizabeth Shaler – Bachelor of Science
  • Tong Shen – Master of Science
  • James William Sikes – Bachelor of Science
  • Lavaie D. Simpson – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Logan A. Sims – Bachelor of Science
  • Natalie Kate Sims – Associate of Science – Nursing
  • Chandler Smith – Bachelor of Science
  • Kevin James Smith – Bachelor of Science
  • Zihao Song – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • John Wess Spence – Bachelor of Science
  • Brock Hunter Stevenson – Bachelor of Science
  • Thomas Clayton Strebeck – Bachelor of Arts                         
  • Derek Allen Strickland – Bachelor of Arts
  • Hevin L. Stroud – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Venkata Krishna Surnidi – Master of Science Computer Science
  • Madison Olivia Thomas – Associate of Science – Nursing
  • Dalton Cain Trammell – Bachelor of Arts
  • Brandy Tyler – Master of Education
  • Ryan James Vedros – Bachelor of Arts
  • Oriana Vega – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Marie-helene Verlinden – Bachelor of Science
  • Cameron Jules Vidos – Bachelor of Arts
  • Tiffany P. Vogle – Bachelor of Arts     
  • Matthew Tucker Wann – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Allison Claire Ware – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Griffin R. Whitaker – Bachelor of Science
  • Noah Michael White – Bachelor of Science – Health and Physical Education
  • Devin Williams – Bachelor of Science
  • Rachana Yalamanchili – Master of Science – Engineering and Technology Management
  • Alexander Darryl Yoes – Bachelor of Science – Electrical Engineering

Sarepta                                                              

  • Dalton D. Cook – Associate of Science – Nursing
  • Zachary D. Harper – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Amy Gibbs Howard – Master of Education
  • Justin Daniel Lewis – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Dawson A. Markham – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Randi Paige Markham – Bachelor of Arts

 Schriever                                                            

  • Mark Eastwood – Bachelor of Arts

 Shongaloo                                                            

  • Terrell Ralph Carter Jr. – Bachelor of Science
  • Joshua Daniel Harrison – Bachelor of Science
  • Kayla Leann O’Neal – Master of Fine Arts
  • Allison Grace Treece – Bachelor of Arts                        

 Shreveport                                                           

  • Camille Lynn Arant – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • John Baxter Atkins IV – Bachelor of Science
  • Tanya D. Avery – Master of Arts In Teaching
  • Anthony Nicolas Bacud – Bachelor of Science
  • Wilton Joseph Barlow – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Daniel Collin Beck – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Madeleine Elizabeth Belt – Bachelor of Science
  • Taylor Ann Brint – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12
  • Olivia M. Bury – Bachelor of Arts
  • Holly Catherine Chaisson – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5
  • Jeremy Jermaine Choyce – Bachelor of Science – Computer Science
  • Norman Jesse Cone IV – Master of Science                     
  • Yasmine Eliese Cook – Bachelor of Science
  • La’dante Omar Davenport – Bachelor of Arts
  • Sahil Dhawan – Bachelor of Science
  • Blake Edward Dinkins – Bachelor of Science
  • Behram Neville Dossabhoy – Bachelor of Science – Computer Science
  • David Louis Durel – Bachelor of Science
  • Brady Louis Eason – Bachelor of Science
  • Christina M. Ebarb – Bachelor of Arts
  • Dalton Noah Ellers – Bachelor of Science
  • Jonathan Key Fincher – Bachelor of Science                        
  • Peyton Christopher Franklin – Bachelor of Science
  • Mariah Mccall Freeman – Master of Arts
  • Jacob W. Funderburk – Master of Arts – Counseling and Guidance
  • Aaliyah S. Gaines – Bachelor of Science
  • Christopher Francis Given – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Kalob Allen Green – Bachelor of Science
  • John Colvin Gustavson – Master of Architecture                   
  • Raven Patrice Harlen – Bachelor of Science
  • James Buchanan Haynes IV – Bachelor of Science
  • Teresa Ann Henderson – Doctor of Education – Educational Leadership
  • Jason S. Holland – Bachelor of Science – Forestry
  • Keaton Van Holley – Bachelor of Science
  • Lillian Ellen Huggs – Bachelor of Science
  • Laura Triada Hurd – Bachelor of Science          
  • Spencer Steven Hurst – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Anthony Grantham Inman – Bachelor of Fine Arts – Studio
  • Rachel Marie Jeansonne – Bachelor of Science
  • Courteney M. Kemp – Master of Architecture
  • Cristina Vladimiro Kudryavtseva – Master of Business Administration
  • Vedie Kane Lavan – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Nicole Marie Leavitt – Bachelor of Science
  • Christina Marie Lewis – Bachelor of Science
  • Ashley Nicole Longlois – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12        
  • Maggie G. Loper – Bachelor of Science
  • Lad Sellers Lorey – Bachelor of Arts
  • Allison Marie Maiden – Bachelor of Interior Design
  • Ashanti B. Malone – Bachelor of Science
  • Megan Elizabeth Maranto – Master of Arts       
  • Molly Elaine Maranto – Bachelor of Arts
  • Elizabeth Nicole McClure – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Alden Elizabeth McCollum – Bachelor of Arts
  • Seth Michael McCoy – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Sadie Katherine McGuire – Bachelor of Science
  • Raven Leigh Meshell – Associate of Science – Nursing
  • Colton William Moore – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Aaron E. Morgan – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Dylan T. Morgan – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Steele Spinks Netterville – Bachelor of Science
  • Madeline Ruth Osborn – Bachelor of Science
  • Noah Daniel Perkins – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Alexandra Elizabeth Peters – Bachelor of Science
  • Madeline Alanda Pinchera – Master of Arts
  • Eric Christopher Pitts – Bachelor of Science – Computer Science
  • Sarah Elizabeth Poimboeuf – Bachelor of Science
  • Micah Elliott Reese – Bachelor of Science
  • Traci Reyes – Master of Architecture
  • Christopher S. Ritch – Bachelor of Science
  • Sevario J. Robles – Bachelor of Science
  • Hayden Robert Rose – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Gabrielle Elyse Saulters – Bachelor of Science
  • Emily Seabaugh – Bachelor of Arts
  • Sandra Shahriar – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Walker Harris Simmons – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Abigail Rose Smith – Bachelor of Science
  • Aubrey Lane Smith – Bachelor of Science
  • Katherine Grace Smith – Bachelor of Arts
  • Kennon Dejuan Smith – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Cameron Christopher Snyder – Bachelor of Science
  • Kyndall S. Spence – Bachelor of Fine Arts Studio         
  • Jessica Lilyann Vergo – Master of Arts
  • Paul T. Vu – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Vu H. Vu – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Emma Madison Wagner – Bachelor of Arts
  • Kade Leland Weathers – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Hannah Kayleigh Withers – Bachelor of Arts
  • Jake Henry Wyss – Bachelor of Science
  • Malori Elise Young – Bachelor of Science

 Sibley                                                               

  • Chloe Breann Ashley – Master of Arts In Teaching
  • Kimberly Lauren Gros – Master of Education
  • Peyton Ryan Page – Bachelor of Science – Cyber Engineering

 Simsboro                                                             

  • Ambrecia Sha Cockerham – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management
  • Madison Anne Jones – Bachelor of Arts

 Slidell                                                              

  • Kerry Grant Dangerfield – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Dylan M. Groh – Bachelor of Science
  • Mikal Armein Haqq – Bachelor of Arts                            
  • Austin Michael Harvey – Bachelor of Science – Computer Science
  • Jared Andrew Headrick – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Mark Shawn Hidalgo – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Taylor Zane Loyd – Bachelor of Arts
  • Clark J. Malchow – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Jonathan C. Ruppel – Bachelor of Science – Computer Science
  • Michaela Kate Tracey – Bachelor of Science                

 Springhill                                                           

  • Chloe Burns – Bachelor of Arts
  • Kiara Jana Green – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management

St. Francisville                                                      

  • Emma Claire Beauchamp – Bachelor of Arts
  • Lauren Elizabeth Broussard – Bachelor of Science
  • Jordyn Mallory Cooper – Bachelor of Science – Architectural Studies                            
  • Andrew D. Hall – Bachelor of Science – Computer Science

 St. Landry                                                           

  • Hunter James Currie – Bachelor of Science
  • Seth Henry O’Quin – Bachelor of Arts                      

 Sterlington                                                          

  • Krissi Lynne Allen – Master of Education
  • Shelby Lynne Anders – Associate of Science – Nursing        
  • Aubree Irene Bouwel – Associate of Science – Nursing
  • Silas Luke Knight – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Stonewall                                                            

  • Kristina Williams Frazier – Master of Arts In Teaching
  • Joseph Murry Smith – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Sulphur                                                              

  • Zachary Russell Castille – Bachelor of Science  
  • Colin Wayne Dunn – Bachelor of Science
  • Justin Matthew Habetz – Bachelor of Science
  • Taylor Marie Henderson – Bachelor of Arts
  • Allison Catherine Hill – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Jarod Thomas Keers – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Clara Frances Wade – Bachelor of Science

 Tallulah                                                             

  • Hayley A. Fortenberry – Bachelor of Science
  • Molly C. Givens – Bachelor of Arts
  • Grady Spencer Sevier – Associate of Science – Nursing
  • Osiris Laverien Turner – Bachelor of Science

 Thibodaux                                                            

  • Ryan D. Utley – Bachelor of Science – Cyber Engineering

 Tullos                                                               

  • Jacob Dean Smith – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Urania                                                               

  • William Ronald Skinner III – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

 Vacherie                                                             

  • Gavin Phillips – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design

 Vidalia                                                               

  • Madison Corean Johnston – Bachelor of Arts
  • Kodi Mason McGraw – Bachelor of Science
  • Emilee E. Waltman – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3
  • Jessica Merritt Williams – Master of Arts Counseling And Guidance

 Ville Platte                                                         

  • Yvette B. Booker – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management

 Vivian                                                                

  • Ashley Jean Solberg – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3

 Walker                                                               

  • Chloe Rashay Johnson – Bachelor of Arts
  • Morgan Alexander King – Bachelor of Science

 West Monroe                                                          

  • Jacob Kirkland Adams – Bachelor of Science
  • Jonathon Allen – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Bradley Cade Armstrong – Bachelor of Science
  • Hannah Grace Bailey – Bachelor of Arts
  • Lyka Pospos Bajana – Bachelor of Science            
  • Hannah Renee Blanton – Bachelor of Interdisciplinary Studies
  • Sarah D. Blanton – Master of Accountancy
  • Kelsey Blaylock – Bachelor of Science
  • Kade Allen Brandon – Master of Architecture
  • Courtney Grace Cavender – Bachelor of Arts
  • Brianna Michelle Coleman – Associate of Science – Nursing
  • Zachary A. Cowan – Bachelor of Science
  • William W. Crenshaw – Bachelor of Science – Electrical Engineering Technology
  • Whitlie Blair Delukie – Bachelor of Arts
  • Bailey Lauren Eaton – Bachelor of Arts                             
  • Caleb Michael Edwards – Associate of Science – Nursing
  • Lexi Kaye Epling – Bachelor of Science
  • Savanna R. Gonzalez – Bachelor of Science
  • Leslie Grace Guyton – Bachelor of Science – Forestry
  • Christopher Glenn Hall – Master of Arts
  • Ronald Lee Hammons III – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Dawson Michael Huckabay – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Katie Elizabeth Johnson – Bachelor of Science
  • Joshua Dale Jones – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Krista Alexander Jones – Master of Education
  • Jenna K. Justice – Associate of General Studies
  • Garrett David Knox – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Chase Austin Lenard – Bachelor of Fine Arts Studio
  • Madeleine Rayne Maxwell – Bachelor of Science
  • Reagan Amaris McCrary – Bachelor of Science
  • Malori Noel Moody – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5
  • Nicholas Dupree Norris – Bachelor of Arts         
  • William Paul Ochs III – Bachelor of Science
  • Kierra Chawnee Roberson – Bachelor of Science
  • Josh Romero – Bachelor of Science – Computer Science
  • Madelyn Taylor Sesser – Bachelor of Science
  • Jessica G. Singley – Bachelor of Science
  • Skylon Ruth Smith – Bachelor of Science
  • Tanner Key Soileau – Bachelor of Science
  • Mallory Elise Spillers – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5
  • Noah J. Spillers – Bachelor of Science
  • Anthony C. Squyres – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education, Grades 1-5            
  • Kacee Ann Stratton – Bachelor of Science
  • Kasey Michael Tinnerello – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Nicholas Andrew Trichel – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Brennan Mikaela Walker – Bachelor of Arts
  • Sarah Lynn Wheeler – Master of Accountancy

 Westwego                                                             

  • Alex Jacob Plaisance – Bachelor of Science

 Winnfield                                                             

  • Julie Denice Bartley – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12
  • Caleb Ryan Chesney – Bachelor of Science
  • Hunter Renee Tuggle – Bachelor of Science

 Winnsboro                                                            

  • Rachel Holbrook Collins – Bachelor of Science

 Woodworth                                                            

  • Ashley Martinez – Bachelor of Science

 Zachary                                                              

  • Landry Scott Baudouin – Bachelor of Science – Computer Science
  • Brynn Renee’ Daniel – Bachelor of Arts
  • Deanna S. Kaufman – Bachelor of Science – Computer Science
  • Kaitlin Marie Maloy – Master of Fine Arts
  • Ellen Claire Manuel – Bachelor of Science
  • Amelia Grace Parrenin – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Garrett Wayne Rushing – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Cole J. Sonnier – Bachelor of Science – Secondary Education and Teaching, Grades 6-12
  • Payton Bennett Wicker – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology

Zwolle                                                               

  • Jordan D. Crittenden – Bachelor of Science – Chemical Engineering

 

Alabama                                                          

 Harvest                                                              

  • Aubrie D. McFall – Bachelor of Science

 Mobile                                                               

  • Danny S. Danzy – Graduate Certificate
  • Jermecya Brianna Harris – Bachelor of Arts

 Northport                                                             

  • Taylor Hope Jackson – Master of Science

 

Arkansas                                                         

 Almyra                                                               

  • Shelby Jayne Gifford – Master of Architecture

 Arkadelphia                                                          

  • Jordan D. Sanford – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Benton                                                                

  • Sydney Elizabeth Bratton – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Timmon Pendall King – Bachelor of Science – Chemical Engineering

 Bryant                                                               

  • Stevie M. Wise – Bachelor of Science

 Cabot                                                                

  • Anna Clarisse Snyder – Bachelor of Science

 Camden                                                               

  • Rachel Ann Clayton – Master of Arts
  • Nathan E. Pyle – Bachelor of Science

 El Dorado                                                            

  • Pete J. Carroll – Bachelor of Science – Construction Engineering Technology
  • Hannah Aleece Craft – Bachelor of Arts
  • Ethan Fife – Master of Business Administration
  • Justin Lee Howard – Master of Arts
  • Zachary Jay Jacobson – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design
  • Julia Carrie Prado – Bachelor of Science

 Emerson                                                               

  • John Aaron Barham – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Fayetteville                                                         

  • Conner Blaine Hill – Bachelor of Science – Industrial Engineering

 Hamburg                                                              

  • Nolan James Matthews – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Hermitage                                                            

  • Travis Williams – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Hot Springs                                                          

  • Jeremy M. Dubriske – Bachelor of Science
  • Alicia Kathleen Kalinowsky – Bachelor of Science   
  • David A. McCauley – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Junction City                                                        

  • Kassity Deanna Fyfe – Master of Arts In Teaching
  • Hannah D. Thurmon – Bachelor of Interior Design
  • Logan T. Vines – Bachelor of Arts

 Lake Village                                                         

  • Daniel R. Hill – Bachelor of Science – Civil Engineering

 Little Rock                                                          

  • Victoria Leigh Christian – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Shelby Michelle Petersen – Master of Arts

 Mccaskill                                                            

  • Mason Tyler Campbell – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 New Blaine                                                           

  • Joseph Edward Hart – Master of Science – Engineering and Technology Management

 Sherwood                                                             

  • Louis Robert Miller – Bachelor of Science – Cyber Engineering

 Smackover                                                             

  • Brendan Lee Basso – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design

 

Arizona                                                          

 El Mirage                                                            

  • Vincent David Pendarvis – Bachelor of Interdisciplinary Studies

 Mesa                                                                 

  • Mary Ashley Funderburk – Bachelor of Science

 

California                                                       

 Lindsay                                                               

  • Valeria Rios – Bachelor of Arts

 Rancho Santa Margarita                                                 

  • Benjamin Michael Hoffman – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 

Colorado                                                         

 Denver                                                               

  • Andrew Michael Pescovitz – Master of Science

 Parker                                                                

  • Abigail M. Hildenbrand – Bachelor of Science
  • Colleen Anne Johnson – Bachelor of Science

 

Florida                                                          

 Apopka                                                               

  • Alexander Bradford Ray – Bachelor of Arts

 Indian Harbour Beach                                                  

  • Emma Catherine Townley – Bachelor of Science

 Melbourne                                                            

   Katherine Mary Hammond – Bachelor of Science – Health Informatics and Information Management

 Miami                                                                

  • Justin Lukas Dougherty – Master of Science – Engineering and Technology Management

 Palm Coast                                                           

  • Kaleigh Cooper Browning – Doctor of Audiology

 St.Petersburg                                                        

  • Brent Lamar Lawson III – Bachelor of Science

 Titusville                                                            

  • Danielle Liana De la Fuente – Doctor of Audiology

 

Georgia                                                          

 Atlanta                                                              

  • War Duncombe – Master of Health Informatics

 Blairsville                                                          

  • Daniel Caleb Kumler – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Suwanee                                                              

  • Mariana Raquel Neeley – Bachelor of Science – Nanosystems Engineering

 Woodstock                                                            

  • Zachary Corbet Rogers – Bachelor of Science – Cyber Engineering

 

Idaho                                                            

 Lewiston                                                             

  • Alex Michael Reed – Bachelor of Science

 

Illinois                                                          

 Bloomington                                                          

  • Joshua Hagberg – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Montgomery                                                           

  • Dominque M. Anderson – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Sydney T. Anderson – Bachelor of Science – Computer Science

 Morris                                                               

  • Emily Carol Lamaze – Bachelor of Science – Elementary Education/Special Education

 

Massachusetts                                                    

 Jamaica Plain                                                        

  • Helen Georgie Sydnor – Master of Arts In Teaching

 

Maryland                                                          

 Clinton                                                              

  • Karen Marie Rispone – Master of Science – Engineering and Technology Management

 

Missouri                                                          

 Green Ridge                                                          

  • Mark Russell Erwin – Master of Science – Engineering and Technology Management

 

Mississippi                                                      

 Brandon                                                               

  • Clayton J. Barrett – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Tyler Scott Kersh – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Corinth                                                              

  • Kyle Christopher Crigger – Bachelor of Arts

 Flowood                                                              

  • Riley Elizabeth Kennon – Associate of Science – Nursing

 Madison                                                              

  • Brantley Paul Bariola – Bachelor of Science – Architectural Studies
  • Anna Gracen Pittman – Bachelor of Arts

 Mound Bayou                                                          

  • Renaldo Edward Scott – Bachelor of Science

 Natchez                                                              

  • Macy M. Aldridge – Bachelor of Fine Arts – Graphic Design

 Ocean Springs                                                        

  • Elizabeth Brown – Doctor of Audiology

 Raleigh                                                              

  • Shemar Deonte Page – Bachelor of Arts

 Starkville                                                           

  • Lynnse R. Terhune – Bachelor of Science

 Vicksburg                                                             

  • Michaela Ruth Mobley – Bachelor of Arts
  • Aaron Lamar Terrett – Bachelor of Arts
  • Elizabeth J. Wallace – Bachelor of Science

 

North Carolina                                                    

 Charlotte                                                            

  • Camryn Lynn Holub – Bachelor of Science

 Kannapolis                                                           

  • Matthew T. Hurysz – Bachelor of Arts

 Morrisville                                                          

  • Lateonya K. Jenkins – Bachelor of Science

 

New Mexico                                                       

 Alamogordo                                                           

  • Riley Thomas Finnegan – Bachelor of Arts

 

Nevada                                                            

 Reno                                                                 

  • Alyssa K. Zucco – Bachelor of Science

 

New York                                                         

 Dundee                                                                

  • Justin Andrew Neu – Master of Architecture

 

Ohio                                                             

 Plain City                                                           

  • Natalie A. Kirk – Bachelor of Arts

 Westerville                                                          

  • Jack Ryan Mannarino – Master of Science – Engineering

 

Oklahoma                                                          

 Jones                                                               

  • Peyton E. White – Bachelor of Science

 

Pennsylvania                                                     

 Devon                                                                 

  • Alasdair Peter Masson – Bachelor of Science

 

South Carolina                                                   

 Charleston                                                           

  • Gabriel B. Voigt – Bachelor of Science

 

Tennessee                                                        

 Cordova                                                               

  • Matthew Evans Given – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Morris Chapel                                                        

  • Ashley N. Channell – Bachelor of Arts

 Murfreesboro                                                          

  • Matthew A. Marton – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 

Texas                                                            

 Allen                                                                 

  • Abigail Frances Morgan – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Arlington                                                            

  • Emma E. Smith – Associate of Science – Nursing

 Arp                                                                   

  • Hannah N. Wright – Master of Arts

 Atlanta                                                              

  • Vanessa S. Davis – Bachelor of Science

 Austin                                                               

  • Aubry Corine Cockrell – Bachelor of Arts

 Baytown                                                              

  • Angela Pari Giacona – Bachelor of Arts                            

 College Station                                                      

  • Lauren Marie Killebrew – Bachelor of Science

 Conroe                                                               

  • Victor Maximilian Martinez – Bachelor of Science – Health and Physical Education
  • Logan Reed Thames – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Coppell                                                               

  • Maci L. Benson – Bachelor of Science – Early/Elementary Education, Grades Pk-3

 Corpus Christi                                                       

  • Madeline J. Thompson – Bachelor of Science      

 Cypress                                                              

  • Jonah Hewitt Landry – Bachelor of Science – Computer Science

 Daingerfield                                                         

  • Dalton Lee Morgan – Bachelor of Science

 Dallas                                                               

  • Taylor C. Burreson – Bachelor of Science – Biomedical Engineering
  • Jillian Alyssa Stalder – Bachelor of Science – Cyber Engineering           

 Denton                                                               

  • Gabrielle Aline Juneau – Master of Business Administration

 Diana                                                                

  • Nicole L. Wright – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Dickinson                                                            

  • Trinity Lea Smith – Master of Architecture

 Flint                                                                

  • Rachel Nicole Cox – Master of Education
  • Julia P. McCown – Bachelor of Science – Chemical Engineering

 Flower Mound                                                         

  • Samuel S. Dominguez – Bachelor of Science – Cyber Engineering
  • Chelsea E. Goldsmith – Bachelor of Science

 Fort Worth                                                           

  • Madison Rose Green – Bachelor of Arts

 Frisco                                                               

  • Ashlyn Amelia Craig – Bachelor of Arts
  • Tyler L. Ross – Bachelor of Science
  • Garrett L. Scott – Bachelor of Arts

 Gilmer                                                               

  • Rachel Nicole Norton – Bachelor of Science
  • Payton Monica White – Bachelor of Science                    

 Greenville                                                           

  • Kelsey Michelle Schwendimann – Bachelor of Science

 Hallsville                                                           

  • Colton Edward Oberthier – Bachelor of Science – Electrical Engineering

 Houston                                                              

  • Richard Joseph Fontenot – Bachelor of Science – Mechanical Engineering
  • Steven David Hicks – Bachelor of Science        

 Iola                                                                 

  • Morgan Ashlye Currie – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Katy                                                                 

  • Logan Alexander Blandino – Master of Architecture
  • Cheryll Katherine Hunt – Bachelor of Science

 Kingwood                                                             

  • Norman Frank Cook IV – Bachelor of Science – Nanosystems Engineering

 Klein                                                                

  • William H. Menegaz – Bachelor of Science

 Lewisville                                                           

  • Bruce M. Labedis – Bachelor of Science                        

 Liberty Hill                                                         

  • Molly Mabel Cowart – Bachelor of Science

 Lindale                                                              

  • Joshua Michael Holland – Bachelor of Science

 Linden                                                               

  • Andrew Young Harp – Bachelor of Science – Forestry

 Longview                                                             

  • Cameron Jordan Gay – Bachelor of Science
  • Kendall Ann King – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Meredith P. Maberry – Bachelor of Science – Chemical Engineering
  • Mark Robert Nussbaum – Bachelor of Science Electrical Engineering
  • Colton Matthew Schriver – Bachelor of Science – Civil Engineering
  • Jacob Andrew Shoesmith – Bachelor of Science                

 Lumberton                                                            

  • Sadie Ava Villarrubia – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Magnolia                                                             

  • Timothy David Hinkie – Bachelor of Science

 Mansfield                                                            

  • Bryan P. Freeman – Bachelor of Science

 Manvel                                                                

  • Natalie M. Honore – Bachelor of Arts

 Marshall                                                             

  • Hunter P. Morgan – Bachelor of Science

 Mckinney                                                              

  • Kalob James Ledoux – Bachelor of Arts

 Mesquite                                                             

  • Jaylen Malik Mumphrey – Master of Science

 Midlothian                                                            

  • Lyla G. Peroyea – Bachelor of Science

 New Boston                                                           

  • Roland Evans Echols – Bachelor of Science

 Pearland                                                             

  • Amia Nicole Galindo – Bachelor of Science

 Pflugerville                                                         

  • Amber E. Posthauer – Bachelor of Science

 Plano                                                                

  • Gabrielle Dominique Marshall – Bachelor of Science – Kinesiology and Health Promotion
  • Allyson J. Meche – Bachelor of Arts

 Prosper                                                              

  • Jacob Allen Leslie – Bachelor of Science – Mechanical Engineering

 Richmond                                                             

  • Evelyn Michelle Hinojosa – Bachelor of Fine Arts – Studio

 Ruston                                                               

  • Noah T. Blackwell – Bachelor of Science

 San Antonio                                                           

  • Katelyn B. Reynolds – Bachelor of Science – Architectural Studies

 Schertz                                                              

  • Ryan William Swearingen – Bachelor of Science – Forestry

 Southlake                                                             

  • Auden S. Davidson – Bachelor of Science

 Spring                                                               

  • John M. Coughlin – Bachelor of Science – Electrical Engineering
  • Kaitlyn Marie Coughlin – Bachelor of Science – Biomedical Engineering

 Sugar Land                                                           

  • Branson E. Hanzo – Bachelor of Science – Computer Science
  • Connie Liu Yan – Bachelor of Science

 Texarkana                                                            

  • Kamryn Deniece Hamilton – Associate of Science – Nursing

 The Woodlands                                                        

  • Summer E. Adams – Bachelor of Science
  • Grayson Mckenzie Brown – Bachelor of Science

 Tyler                                                                 

  • Abbie Elizabeth Greer – Master of Arts
  • Hayden Laine Holley – Associate of Science – Nursing
  • Prasil Mainali – Bachelor of Science – Computer Science
  • Colin D. McLaughlin – Bachelor of Science
  • Cora R. Pudwill – Associate of Science – Nursing

 Vidor                                                                

  • Logan T. Hearn – Bachelor of Science – Chemical Engineering

 Webster                                                              

  • Thomas David Modica – Bachelor of Arts

 White Oak                                                            

  • Madison A. Malone – Bachelor of Science

 

Virginia                                                         

 Fredericksbrg                                                        

  • Ryan Patrick Lis – Master of Science

 Remington                                                            

  • Nyssa Annette Macmanus – Master of Science – Engineering and Technology Management

 

Wisconsin                                                        

 Madison                                                               

  • Lauren Elizabeth Rink – Bachelor of Arts

 Stanley                                                              

  • Derek William Burlingame – Bachelor of Science